arkadaslik, istanbul bayan arkadas, arkadaslik istanbul,

Arkadaşlık siteleri aracılığı ile arkadaş bulmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu yazımızda sizlere bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

Arkadaşlık siteleri günümüzde arkadaşlık arayan kişiler için hala önemli. Buna rağmen birçok kişi arkadaşlık sitelerinin güvensiz ve sahte kişilerden oluştuğunu düşünüyor. Bu aslında biraz doğru. Sahte profiller ve otomatik mesajlar ile ziyaretçileri üye olmaya teşvik eden çok sayıda arkadaşlık sitesi var. Bu sitelerde arkadaş bulmak çok zor.

Arkadaş bulmak istiyorsanız öncelikle kendinize yakın muhitlerde oturan kişileri tercih etmelisiniz. Bu noktada ile özel ya da ilçeye özel arkadaşlık sitelerini kullanmakta fayda var.

Üye olduktan sonra profil resminini mutlaka değiştirin. Kendini resminizi koyun. Resimsiz üyeler dikkat çekmiyor. Kendinizden pay biçin. Resimleri üyelerin profilini mi görüntülemek istersiniz yoksa resimsiz profilleri mi?

Profil bilgilerinizi doğru girin. Diğer üyeleri kandırmaya yönelik ifadeler içeren profillere itibar yok. Doğru insanı bulmak için doğru olmalısınız.

Arkadaşlık sitelerinin büyük çoğunluğu ücretlidir. Amaç, gerçekten arkadaş arayan kişilerin üye olmasını sağlamaktır. Siz de ücretli üye olun. Böylece diğer üyeler sizin niyetinizin ciddi olduğunu anlayacaktır.

Arkadaşlık siteleri için aylık 30-40 TL gibi ücretleri çok görmeyin. Gün içinde bu paranın çok daha fazlasını harcayabiliyorsunuz.

İlginizi çeken üyelere mesaj atarken dikkatli olun. Kibar davranın. İmla kurallarına dikkat edin.

Karşınızdaki kişini tanımanızı sağlayacak mesajlar yazın. Hemen telefon ve mail adresi istemeyin. Bir süre site üzerinden mesajlaşın.

Sitede her gün online olmaya özen gösterin. Sizi online gören diğer üyeler ciddi ve gerçek kişi olduğunuzu bilecektir.

Arkadaşlık sitelerinde arkadaş bulmak, her işte olduğu gibi sabır gerektirir. Sabredin. Bana kimse mesaj yazmıyor, kimse arkadaşlık teklifi göndermiyor diye kabuğunuza çekilmeyin. Online ortamlarda reddedilme korkusu yaşamayın.

 


Yorum Yapın


HESABINIZA GİRİŞ YAPIN YENİ HESAP OLUŞTUR

Bizim için gizliliğiniz önemlidir. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayız.

 
×
HESAP OLUŞTUR HESABINIZ VAR MI?

 
×
Hesabınıza giriş bilgilerinizi unuttuz mu?
×

Go up